Arbëri

Parashikimi i motit për vikend

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me fjolla të dobëta bore.

Sipas parashikimeve, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 0 deri 2 gradë celsius.