Arbëri

Mot i vranët dhe me të reshura

 

Të martën në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Nuk përjashtohen rigat dhe fjollat e borës.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK), temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të sillen ndërmjet 2 dhe 5 gradë celsius.