Arbëri

Tahiri: S’është koincidencë që në ditën e njëjtë Kurti flet për “Zajednicën” e Vuçiqi për “vendime të rënda”

Foto: Arkiv
 

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, ka thënë se nuk është e rastësishme që në të njëjtën ditë në Kuvendin e Kosovës, kryeministri Albin Kurti flet për “Zajednicën” e presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, për “vendime të rënda” që e presin atë e Serbinë.

“Sot në Kuvendin e Serbisë, Aleksandër Vuçiqi e kishte në agjendë t’iu flasë deputetëve serb për ‘vendimet e rënda’ që e presin atë dhe Serbinë. Çuditërisht, në po të njëjtën kohë, pa agjendë dhe pa rend dite, përderisa po mbanim deklarimet jashtë rendit të ditës gjasë seancës së Kuvendit, edhe Kryeministri ynë Albin Kurti e kontrabandoi një lajm të madh për Kosovën, lajmin për themelimin e ‘Zajednicës’”, ka shkruar Tahiri në Facebook.