Arbëri

Mot me intervale dielli të shtunën në Kosovë

 

Të shtunën do të mbajë moti i vranët dhe me interval te shkurta me diell.

Vranësirat gjatë ditës parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe bore, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.