Arbëri

BE-ja konfirmon: Kurti e Vuçiqi takohen në Bruksel më 27 shkurt

Foto: Arkiv
 

Takimi i nivelit të lartë në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë do të zhvillohet me 27 shkurt në Bruksel, ka konfirmuar Bashkimi Evropian (BE).

“Të hënën me 27 shkurt Përfaqësuesi i lartë/Zëvendës Presidenti i Komisionit, Josep Borrell do të organizojë një takim në nivel të lartë të dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës në kuadër të dialogut” thuhet në njoftimin e lëshuar nga Shërbimi i veprimit të jashtëm i BE-së (EEAS).