Arbëri

Mot me diell të martën në Kosovë

 

Të martën në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe stabil, porse temperaturat minimale të jenë më të ulëta për 4-6 gradë se një ditë më parë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të sillen ndërmjet -3 dhe 0 gradë celsius, ndërsa ato maksimale prej 13 deri 16 gradë celsius.