Arbëri

Mot i vranët dhe me shi të premten në Kosovë

 

Të premten në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me riga shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se në viset malore do të ketë shi dhe borë.