Arbëri

Moti në fundjavë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), ka bërë të ditur se gjatë fundjavës në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me riga shiu.

Në njoftim thuhet se dita e diele parashihet të jetë më e ftohtë.