Arbëri

Mot me vranësira të martën në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka paraparë që gjatë ditës së martë, në Kosovë të mbajë mot kryesisht me vranësira.

Sipas IHK-së vranësirat do të jenë të shpërndara dhe moti do të jetë i nxehtë.