Arbëri

​Szunyog i kërkon Abdixhikut përkrahje për Marrëveshjen e Ohrit

Foto: Twitter
 

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, është takuar me drejtuesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Szunyog shkroi në Twitter të mërkurën se kreut të LDK-së, Lumir Abdixhiku, i ka kërkuar mbështetjen për zbatimin e marrëveshjes së arritur në Ohër, për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë.