Arbëri

Lajçak: BE-ja dhe Ballkani Perëndimor ta marrin seriozisht zgjerimin

Miroslav Lajcak
Foto: KOHA
 

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, ka deklaruar se BE-ja dhe Ballkani Perëndimor duhet ta marrin seriozisht zgjerimin.

Në një intervistë për mediumin kroat “Hina”, Lajçak ka thënë se në vendet e Evropës Juglindore mbështetja për anëtarësim në BE po bie.