Arbëri

Xhaçka për zhvillimet në veri: Dhuna të ndalet menjëherë

 

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka dënuar sulmet e dhunshme të paprovokuara kundër forcave të KFOR-it dhe gazetarëve duke i cilësuar ato si të papranueshme dhe që duhet të ndalen menjëherë.

“Shprehim mbështetjen tonë të plotë për KFOR-in dhe urojmë shërim të shpejtë për ushtarët e lënduar”, shkroi Xhaçka.