Arbëri

Situata në veri të Kosovës, Vuçiqi bisedon me Borrellin dhe Tajanin

 

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka zhvilluar një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për punët e jashtme dhe politikën e sigurisë, Josep Borrell.

Vuçiq gjithashtu ka folur edhe me zëvendëspresidentin e Këshillit të Ministrave, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme i Republikës së Italisë Antonio Tajani.