Arbëri

Osmani mes Macronit dhe Scholzit në Samitin e Moldavisë

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është ulur në mes të presidentit të Francës, Emmanuel Macron dhe kancelarit gjerman Olaf Scholz në Samitin e liderëve evropiane në Kishinau të Moldavisë.

Samiti në Moldavi do të prekë një sërë çështjesh strategjike, duke filluar nga energjia te siguria kibernetike dhe migrimi.