Arbëri

Vuçiqi falënderon Macronin për qëndrimin rreth zhvillimeve në veri

 

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka falënderuar homologun francez Emmanuel Macron për qëndrimin dhe mbështetjen që i dha Serbisë për zhvillimet e fundit në veri të Kosovës.

Macroni të mërkurën nga Bratislava fajësoi autoritetet e Kosovës për tensionet e fundit në veri.