Arbëri

Kandiq: Vuçiqi të tregojë se kush i organizoi barrikadat

 

Aktivistja për të drejtat e njeriut në Serbi, Natasha Kandiq, i ka kërkuar presidentit serb, Aleksandar Vuçiq që të tregojë se kush i organizoi barrikadat dhe dhjetëra serbët që i vendosen ato në veri, gjithashtu ku i morën armët dhe uniformat.

Sipas saj, në momentet e tilla nuk është normale që Vuçiqi të përsërisë që Serbia nuk do ta njohë Kosovën.