Arbëri

Çitaku: Për gjendjen në veri fajtore është Serbia

 

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, e ka quajtur shfaqje teatrale dhe patetike konferencën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, që foli mbi sulmet në veriun e Kosovës.

Çitaku është shprehur në Facebook se kryeministrin Albin Kurti e ka kundërshtar politik dhe e fajëson për shumëçka, por “për gjendjen e sotme në veri, Serbia dhe grupet paramilitare kanë faj”.