Arbëri

Sinani akuzon Arifin për nënshtrim ndaj Serbisë, ky e quan gënjeshtare - shkak flamuri serb

Foto: Ardita Sinani/Facebook
 

Këshilltarja e kryeministrit Albin Kurti për Luginën e Preshevës, Ardita Sinani, ka thënë se Komuna e Preshevës, që udhëhiqet nga Shqiprim Arifi, i është nënshtruar Beogradit, duke ulur në gjysmështizë flamurin, pas shpalljes së zisë në Serbisë.

“Patriotizëm nëpër rrjete sociale, e zbatim urdhrash në realitet. Pas shpalljes ‘ditë zie’ me rastin e vrasjes së tre terroristëve në Kosovë, nga ana e presidentit serb, Vuçiq, urdhrit iu nënshtruan komunat me shumicë serbe në Kosovë, republika Srpska, dhe e fundit, e vetmja komunë me shumicë shqiptare, komuna e Preshevës”, ka shkruar Sinani në Facebook të mërkurën.