Arbëri

Konjufca: Ka rrezik për luftë të re në Ballkan

 

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se ka rrezik që pas sulmit të Serbisë në Banjskë të Zveçanit, konflikti të përhapet dhe të shkaktohet një luftë e re në Ballkan.

Në një intervistë për DW, Konjufca ka thënë se kjo po ndodh për shkak që Serbia po sulmon.