Arbëri

Kurti: Prekazi me Epopenë e UÇK-së është shndërruar në kryeqytet të kryengritjes shqiptare

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë homazhe në Prekaz të martën mbrëma për Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë.

Ai në Prekaz shkoi nga Vlora, ndërsa ishte në përcjellje të ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku.