Arbëri

SPAK-u lëshon urdhërarreste për dhjetëra zyrtarë dhe ish-zyrtarë

 

Prokuroria e Posaçme e Shqipërisë (SPAK) njoftoi të shtunën se i ka lëshuar 15 urdhërarreste për disa zyrtarë, ish-zyrtarë dhe biznesmenë, në lidhje me hetimet ndaj ndërtimit të një furre për djegien e mbeturinave në kryeqytet, Tiranë.

Nëntë prej të dyshuarve u është caktuar masa e sigurisë “arrest me burg”, ndërsa gjatë të tjerëve masa “arrest shtëpie”, sipas njoftimit të SPAK-ut.