Arbëri

Mot me shi e borë të dielën në Kosovë

Foto ilustrim
 

Mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu të përziera me borë pritet të ketë të dielën në Kosovë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2 – 4 gradë Celsius.