Auto

Bien shitjet në Kinë, Jaguar Land Rover bojkoton panairin e Gjenevës

 

Për shkak të rënies së shitjeve në Kinë, Jaguar Land Rover nuk do të jetë pjesë e panairit të veturave në Gjenevë.

Pas Ford, Volvo dhe Jaguar, Land Rover hoqi dorë nga pjesëmarrja në panairin e njohur vitin e ardhshëm në Zvicër, transmeton KsP.