Auto

Brabus prezanton modelin e ri Mercedes A-Class

 

Kompania e famshme Brabus, kompani që merret me modifikimin e veturave, ka prezantuar programin e saj për modifikimin e modelit të ri të Mercedesit, A-Class (W177).

Më saktësisht, fjala është për versionin A-Class A250 me motor benzinë 2.0-litër Turbo i cili falë paketës së Brabusit “PowerXtra B 25 S” është përforcuar në 270 kuajfuqi, transmeton Koha.net. Tani, ky model shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për 5,9 sekonda dhe atë maksimale e ka të kufizuar në 250 km/h.