Auto

Së shpejti del në ankand prototipi Ferrari 275 GTB i vitit 1964

Foto: Autoblog.com
 

Në ankandin e ardhshëm “Goodind & Company’s” në SHBA, do të dalë për shitje prototipi Ferrari 275 GTB i vitit 1964.

Ky prototip, thuhet se është përdorur për zhvillimin e modelit 275 GTB si dhe në testimin e motorit të tij 3.3-litër V12, në vitin 1966 mori pjesë në garën Monte Carlo Rally, transmeton Koha.net.