Auto

Ferrari feston 90 vjetorin e paraqitjes së parë në gara

 

Prodhuesi italian i makinave supersportive ka organizuar një ekspozitë të veçantë në Muzeun e saj Maranello me rastin e shënimit të nëntë dekadave që nga paraqitja e tij e parë në auto-moto.

Ferrari është i njohur në botë si një prodhues i veturave sportive "civile" dhe si pjesëmarrëse në garat e njohura auto-moto, ndër të cilat më tërheqëse është Formula 1 në të cilën ka pasur shumë sukses, transmeton KosovaPress.