Auto

Mercedesi së shpejti do të prezantojë furgonin e ri elektrik në Frankfurt

 

Më parë është përfolur se Mercedesi ka një listë të gjatë të risive të cilat do t’i promovojë në panairin e ardhshëm të veturave që do të mbahet në Frankfurt, i cili për gazetarët do të hapet më 10 shtator ndërsa për publikun e gjerë dy ditë më vonë.

Përveç A dhe B-Classës në version plug-in hibrid, GLB AMG dhe konceptit elektrik të cilët do të jenë pjesë e nën-brendit EQ të automjeteve elektrike, në Frankfurt do të prezantohet edhe versioni serik i furgonit elektrik Mercedes EQV i cili si koncept është prezantuar në muajin mars të këtij viti në panairin e Gjenevës, transmeton Koha.net.