Auto

Land Rover lanson zyrtarisht Defenderin e ri me dizajn revolucionar

 

Land Rover ka hedhur zyrtarisht në treg makinën që do të zëvendësojë ikonën 71-vjeçare, Defender 4×4, e cila ka pasur sukses ndër vite dhe është pëlqyer nga miliona ndjekës, përfshi dhe Mbretëreshën e Anglisë.