Auto

Modeli i ri F-150 i Fordit me vozitje pa duar dhe opsionin hibrid

Modeli i ri F-150 i Fordit me vozitje pa duar dhe opsionin hibrid

Fordi ka zbuluar modelin e vitit 2021 të quajtur F-150, dhe ky model i ri i pick-upit të popullarizuar të Fordit do të jetë përplot me teknologji të re kur të del në treg vitin e ardhshëm.

Modeli i ri F-150 do të ketë funksionin e vozitjes pa duar, do të mund të merr përditësime të softuerit nga ajri dhe do të vjen më Apple CarPlay dhe Android Auto që janë me wireless. Kjo kompani gjithashtu do të shesë versionin hibrid të F-150 i cili mund të udhëtojë rreth 1,125 km me rezervuar të plotë, shkruan The Verge.