Auto

Mazda MX-5 RF 2.0 GT Sport Tech - e vogël, por e fuqishme

Mazda MX-5 RF 2.0 GT Sport Tech - e vogël, por e fuqishme

Ky model i Mazdës ka një motor të mrekullueshëm prej 2.0 dhe katër cilindrave. Ndërruesin e shpejtësive mund ta zgjidhni nëse dëshironi ta keni manual apo automatik. Brendia është nga lëkura ngjyrë vere të kuqe. I ka kamerat dhe sensorët natyrisht dhe dritat kryesore LED. Shpejtësinë prej 0-100 km/h e kap për 6.8 sekonda.

Kjo veturë nuk ka shumë rivale në treg. “Kushëriri” i saj Italian Fiat 124 Spider, mbijetoi në treg shumë shkurt, ndërsa Toyota GT86 dhe Subaru BR-Z janë të ngjashme, por tashmë ato janë të vjetruara si modele, shkruan TopGear të enjten.