Auto

Volkswagen dhe Audi do të rinisin prodhimin në Meksikë pas mungesës së gazit

Volkswagen dhe Audi do të rinisin prodhimin në Meksikë pas mungesës së gazit
 

Njësia meksikane e Volkswagen AG do të rifillojë prodhimin e automjetit të saj sportiv Tiguan të hënën në mbrëmje.

Kështu është bërë e ditur në një të deklaratë të kompanisë gjatë ditës së sotme, pas mungesave të gazit që goditën vendet e Meksikës javën e kaluar, raportojnë mediat e huaja.