Auto

Panairi i veturave në Munih do të mbahet këtë vit

Foto: Ilustrim
 

Së fundmi, po raportohet se panairi i veturave pritet të mbahet në Munih këtë vit, nga 18 shtatori deri më 3 tetor.

Mediat gjermane njoftojnë se Volkswageni ka konfirmuar se Skoda dhe Seati nuk do të marrin pjesë në këtë panair, transmeton KOHA. Ndërsa Volksageni, Audi dhe Porsche tashmë kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre, shkruan carscoops.