Auto

Bugatti prezanton “veturën më të fuqishme për rrugë”

 

Kompania franceze Bugatti ka zbuluar sot super-veturën: Chiron Super Sport.

Bëhet fjalë për një mjet të bazuar në veturën “standard” Chiron, që kushton rreth 3 milionë euro, por me një performancë më të madhe, aerodinamikë të përmirësuar dhe me disa detaje që i bëjnë jehonë modeleve të vjetra të markës franceze, shkruan Top- Gear.