Auto

Prodhimi i Citroen C5 X fillon në Kinë, planifikohet eksporti në Evropë

 

Grupi PSA filloi prodhimin masiv të modelit të ri të markës Citroen, C5 X, në një fabrikë që operon me partnerin kinez Dongfeng Motor Group në qytetin e Kinës Jugperëndimore të Chengdu.

Vetura, e pajisur me motorin me benzinë ​​turbo të PS-së 360 THP dhe me tetë shpejtësi të furnizuar nga Aisin Seiki, do të dalë në tregun kinez në shtator, ka thënë Dongfeng këtë javë.