Auto

Musk: Bideni është i njëanshëm kundër Teslas

 

Shefi i Teslas, Elon Musk, akuzoi presidentin amerikan Joe Biden për paragjykim ndaj kompanisë së tij të veturave elektrike dhe ka thënë se administrata aktuale duket se "kontrollohet nga sindikatat", njoftoi NY Post.

I pyetur në Konferencën e Kodit në Kaliforni se pse ai u tall me presidentin në një cicërimë në Twitter në fillim të këtij muaji pasi Bideni dështoi të pranonte përfundimin e misionit të parë civil nga SpaceX, Musk deklaroi se Bideni "nuk është më miqësor".