Auto

Chevroleti prezanton veturën sportive të ëndrrave

 

Pas disa vjetësh pritjeje, më në fund Chevroleti ka prezantuar veturën e re sportive Corvette Z06, që pritet të jetë modeli më fantastik amerikan në dekadat e fundit.

Me një motor me 690 kuaj fuqi dhe me aftësinë për të arritur nga 0-100 km në orë për vetëm 2,6 sekonda, kjo veturë duket e përshtatshme për gara.