Auto

Genesis G70 Shooting Brake në shitje në Britani për mbi 35 mijë funte

Foto: AutoExpress
 

Genesis po e rrit vazhdimisht praninë e vet në Mbretërinë e Bashkuar që nga lansimi në fillim të këtij viti.

Firma ka qitur në shitje një makinë të re të quajtur G70 Shooting Brake, e cila është në shitje me një çmim prej 35.250 mijë funte, si konkurrent i Audi A4 Avant dhe BMW 3 Series Touring, raporton AutoExpress.