Auto

Sony hyn në tregun e veturave elektrike, prezantoi një SUV të ri

 

Kompania Sony ka shpallur planet e saj për të hyrë në tregun e veturave, dhe konfirmim për këtë është një tjetër veturë elektrike e zbuluar në panairin e teknologjisë në Las Vegas.

Sony zbuloi sedanin elektrik Vision-S në vitin 2020 së bashku me teknologjinë e tij autonome të drejtimit dhe sistemet e argëtimit, dhe një vit më vonë filloi testimin e një prototipi legal për rrugë. Mirëpo as atëherë nuk dukej se versioni i prodhimit do të mbërrinte shpejt.