Auto

Veturat Kia dhe Hyundai janë cak i lehtë për hajnat, thonë të dhënat e sigurisë

Foto: AP
 

Vjedhja e makinave dhe SUV-ve të modeleve më të vjetra Hyundai dhe Kia u bë një trend i frikshëm i mediave sociale.

Tani, të dhënat nga Instituti i të Dhënave për Humbjen e Autostradave (HLDI), i cili mbledh informacion mbi pretendimet e sigurimit, konfirmojnë se këto modele të Koresë së Jugut kanë shumë më shumë gjasa të vidhen se të tjerat, raportoi CNN të premten.