Auto

Toyota do ta mbyllë fabrikën e saj në Rusi

Foto ilustrim
 

Prodhuesi japonez i automjeteve, Toyota, do ta mbyllë fabrikën e saj në Shën Petersburg të Rusisë, shkroi Automotive News të dielën.

Siç raportohen, fabrika e Toyotas në Rusi mund të shitet, mes mungesës së komponentëve dhe materialeve kryesore pas pushtimit rus të Ukrainës.