Auto

Ulja e çmimeve nga Tesla po jep efekt

 

Tesla po përgatitet për një vit 2023 sfidues, pasi uli çmimet për të nxitur kërkesën.

Kompania e veturave elektrike, e drejtuar nga miliarderi Elon Musk, raportoi të ardhura dhe fitime rekord në tre muajt e fundit të 2022-s, duke kaluar pritshmëritë, shkruan BBC.