Auto

BMW udhëheq nominimet për Veturën e Vitit

 

Ceremonia “World Car Awards” ka publikuar modelet finaliste në garën për Veturën e Vitit 2023.

Brendi i madh, BMW i prin garës me pesë nominime. Ndiqet nga Kia dhe Nissani me nga katër. Land Roveri ka dy nominime në kategorinë luksoze me Range Roverin dhe Range Rover Sportin, ndërsa Lucid Air me veturë elektrike po ashtu garon në dy kategori.