Botë

SHBA kërkon qasje tek amerikani i arrestuar në Rusi

 

Shtetet e Bashkuara thanë se kërkojnë qasje konsullore tek amerikani i arrestuar nën dyshimet për spiunim në Rusi dhe se do të kërkojnë kthimin e tij të menjëhershëm nëse paraburgimi i tij del të jetë “i papërshtatshëm”.

“Shpresojmë se brenda orësh do të kemi qasje konsullore dhe shansin për të mësuar më shumë”, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, gjatë një vizite në Brazil.