Botë

Shtetet e Quintit kërkojnë nga Vuçiqi të vetëpërmbahet

Shtetet e Quintit kërkojnë nga Vuçiqi të vetëpërmbahet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u takua sot me ambasadorët e Quintit - SHBA, Britania, Franca, Italia dhe Gjermania, me të cilin biseduan për samitin e Berlinit për Ballkanin Perëndimor javën e kaluar.

Përfaqësuesit e Quintit, siç shkruan Ksp, i bënë thirrje presidentit serb të vetëpërmbahet dhe të vazhdojë me përgjegjësi për zgjidhje serioze të problemeve në rajon, me qëllim të stabilizimit të plotë të situatës politike.