Botë

Pekini teston aeroportin e ri

Pekini teston aeroportin e ri

Aeroporti ndërkombëtar Daxing në Pekin të Kinës, ka filluar testimet edhe pse është në fazën përfundimtare të ndërtimit.

Aeroplanët e parë kanë aterruar në pistën perëndimore dhe Airbus A380 i linjës ajrore kineze ishte i pari që testoi pistën e aeroportit të ri, transmeton KTV.