Botë

Shtatzëna shkon për të marrë rroba falas, e vrasin dhe ia nxjerrin foshnjën nga barku

Shtatzëna shkon për të marrë rroba falas, e vrasin dhe ia nxjerrin foshnjën nga barku
 

Në tragjedi e tmerrshme ka ndodhur dy muaj më parë në Chicago, ku nënës i kanë çarë barkun për t’i marrë beben. Marlen kishte shkuar në shtëpinë e Clarisa Figueroasit dhe të vajzës së saj, pasi kishin premtuar se do t’i jepnin rroba për fëmijën që e reja po priste.

Ato u mbytën nënën dhe ato më pas përdorën thikën e kasapit për të nxjerrë fëmijën nga barku. Më pas pretendonin se fëmija ishte i tyre deri në daljen e rezultati të ADN-së. Ngjarja ka ndodhur më 30 prill, ndërsa sot është raportuar edhe vdekja e foshnjës në spital, pasi nuk ka mundur që të jetojë në inkubator. Yovanny Jadiel Lopez vdiq këtë të premte më 14 qershor 2019 nga lëndimet e rënda të trurit.