Botë

Australia i kërkon Kinës ta lirojë Yang Hengjunin

Shkrimtari kinezo-australian, Yang Hengjun, është arrestuar zyrtarisht dhe përballet me akuza për spiunazh në Kinë, ka konfirmuar Qeveria australiane.

Shtetasi australian është mbajtur në Pekin që nga janari në kushte të vështira, njoftoi Ministria e Jashtme, transmeton KTV.