Botë

Pesë të vrarë e 21 të lënduar nga një sulm me armë në Teksas

 

Pesë persona, përfshirë edhe sulmuesin, kanë mbetur të vdekur, e 21 të lënduar, pas një sulmi me armë në Teksasin Perëndimor.

Fillimisht sulmuesi i armatosur ka shtënë në drejtim të policisë, të cilët ndaluan makinën e tij, në mes të qyteteve Midland dhe Odessa.