Botë

Bie borë në Itali dhe Austri

Bie borë në Itali dhe Austri
 

Reshje të mëdha bore u regjistruan këtë fundjavë në Alpe dhe ato pritet të vazhdojnë deri të hënën.

Bora e parë ra në akullnajën Stubai në Tirolin austriak, ndërsa reshjet u intensifikuan gjatë fundjavës, duke bërë që shumë zona të skive të mbulohen me shtresën e bardhë, raporton Inthesnow.