Parlamenti italian voton besimin për qeverinë Conte

Parlamenti italian voton besimin për qeverinë Conte

10 September 2019 09:03

Romë, 10 shtator – Deputetët italianë votuan dje në mbrëmje me një mazhorancë të gjerë besimin e qeverisë së re të Giuseppe Conte, në përfundim të një dite plot debate të ashpra në dhomën e ulët të Parlamentit.

Në 606 deputetë që votuan, 343 i dhanë besimin e tyre qeverisë, ndërsa 263 refuzuan dhe tre abstenuan, sipas numërimit zyrtar.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme